Start Time | Bow Nr | Event / Organization | Rower | Start Time | Finish Time | Raw Time | Penalty | Penalty | Penalty | Adjusted Time | Place |
2 | |||||||||||
9:03:00 | Womens Ltwt 1x | ||||||||||
209 | Sarasota Scullers A | S. Lord | 0:55:20 | 1:23:56 | 0:28:36 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:28:36 | ||
3 | |||||||||||
9:10:00 | Womens Novice 1x | ||||||||||
212 | Sarasota Scullers A | G. Ors | 0:56:10 | 1:26:27 | 0:30:17 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:30:17 | ||
5 | |||||||||||
9:20:00 | Mens 2x | ||||||||||
215 | Sarasota Scullers A | A. Seidel | 1:11:06 | 1:33:12 | 0:22:06 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:06 | 1 | |
216 | Westminster Academy A | C. Clark | 1:12:02 | 1:34:54 | 0:22:52 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:52 | 2 | |
217 | Sarasota Scullers B | S. Pitchford | 1:12:05 | 1:37:45 | 0:25:40 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:25:40 | 3 | |
6 | |||||||||||
9:26:00 | Junior < 15 Mens 2x | ||||||||||
220 | Sarasota Scullers A | R. Brown | 1:16:06 | 1:42:29 | 0:26:23 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:26:23 | 1 | |
221 | Gainesville Area Rowing A | 1:17:04 | 1:46:51 | 0:29:47 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:29:47 | 2 | ||
7 | |||||||||||
9:40:00 | Womens 8+ | ||||||||||
226 | Plant High Rowing Association B | S. Coburn | 1:38:40 | 1:59:03 | 0:20:23 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:23 | 1 | |
224 | Sarasota Scullers A | A. Martell | 1:37:40 | 1:58:18 | 0:20:38 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:38 | 2 | |
225 | Gainesville Area Rowing A | 1:38:10 | 1:59:00 | 0:20:50 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:50 | 3 | ||
223 | Plant High Rowing Association A | S. Agana | 1:37:01 | 1:59:22 | 0:22:21 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:21 | 4 | |
Start Time | Bow Nr | Event / Organization | Rower | Start Time | Finish Time | Raw Time | Penalty | Penalty | Penalty | Adjusted Time | Place |
9 | |||||||||||
9:55:00 | Novice Womens 8+ | FINAL | |||||||||
232 | Plant High Rowing Association B | P. Stroke | 0:06:06 | 0:27:56 | 0:21:50 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:50 | 1 | |
231 | Gainesville Area Rowing A | J. Tomlinson | 0:04:03 | 0:28:01 | 0:23:58 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:58 | 2 | |
230 | Sarasota Scullers A | S. Bouman | 0:03:33 | 0:27:36 | 0:24:03 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:24:03 | 3 | |
229 | Plant High Rowing Association A | P. Stroke | 0:03:01 | 0:28:24 | 0:25:23 | 0:00:30 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:25:53 | 4 | |
10 | |||||||||||
10:15:00 | Mens 4+ | ||||||||||
236 | Gainesville Area Rowing A | 0:12:10 | 0:31:33 | 0:19:23 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:19:23 | 1 | ||
239 | Sarasota Scullers A | D. Orman | 0:13:27 | 0:33:37 | 0:20:10 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:10 | 2 | |
238 | Orlando Area Rowing Society A | B. Zeckser | 0:13:08 | 0:33:42 | 0:20:34 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:34 | 3 | |
237 | Maclay School A | M. Lundberg | 0:12:39 | 0:33:20 | 0:20:41 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:41 | 4 | |
243 | Belen Jesuit Prep. School B | R. Sanz | 0:15:11 | 0:35:57 | 0:20:46 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:46 | 5 | |
244 | Gainesville Area Rowing C | 0:15:36 | 0:36:37 | 0:21:01 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:01 | 6 | ||
235 | Belen Jesuit Prep. School A | J. De la Torre | 0:11:42 | 0:32:46 | 0:21:04 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:04 | 7 | |
241 | Orlando Area Rowing Society B | M. Moy | 0:14:29 | 0:35:36 | 0:21:07 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:07 | 8 | |
242 | Gainesville Area Rowing B | 0:14:50 | 0:35:48 | 0:20:58 | 0:00:20 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:18 | 9 | ||
240 | Plant High Rowing Association A | 0:13:53 | 0:35:45 | 0:21:52 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:52 | 10 | ||
245 | |||||||||||
12 | |||||||||||
10:50:00 | Mens Novice 4+ | ||||||||||
246 | Sarasota Scullers A | B. Hausherr | 0:41:08 | 1:02:28 | 0:21:20 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:20 | 1 | |
248 | Gainesville Area Rowing B | C. Avila | 0:42:01 | 1:04:23 | 0:22:22 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:22 | 2 | |
247 | Gainesville Area Rowing A | K. Croft | 0:41:36 | 1:04:20 | 0:22:44 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:44 | 3 | |
249 | Belen | 0:42:25 | 1:06:11 | 0:23:46 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:46 | 4 | ||
13 | |||||||||||
11:05:00 | Mens 1x | ||||||||||
252 | Sarasota Scullers A | D. Ors | 0:49:50 | 1:14:50 | 0:25:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:25:00 | ||
14 | |||||||||||
11:10:00 | Mens Ltwt 1x | ||||||||||
255 | M. Webb | ||||||||||
16 | |||||||||||
11:15:00 | Junior < 15 Mens 1x | ||||||||||
258 | Sarasota Scullers A | C. Lampkin | 0:50:19 | 1:17:36 | 0:27:17 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:27:17 | ||
17 | |||||||||||
11:25:00 | Womens 2x | ||||||||||
262 | Sarasota Scullers A | A. Hebert | 0:16:55 | 0:42:12 | 0:25:17 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:25:17 | 1 | |
263 | Sarasota Scullers B | S. Lord | 0:17:16 | 0:43:37 | 0:26:21 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:26:21 | 2 | |
261 | Maclay School A | M. Grant | 0:16:32 | 0:50:44 | 0:34:12 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:34:12 | 3 | |
18 | |||||||||||
11:30:00 | Junior < 15 Womens 2x | ||||||||||
266 | A. Sierigk | 9:03:00 | 9:30:00 | 0:27:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:27:00 | |||
LUNCH | |||||||||||
Start Time | Bow Nr | Event / Organization | Rower | Start Time | Finish Time | Raw Time | Penalty | Penalty | Penalty | Adjusted Time | Place |
19 | |||||||||||
1:00:00 | Mens 4x | ||||||||||
269 | Sarasota Scullers A | A. Seidel | 0:53:42 | 1:16:27 | 0:22:45 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:45 | 1 | |
20 | |||||||||||
1:05:00 | Womens 4x | ||||||||||
272 | Sarasota Scullers A | A. Buckman | 0:54:11 | 1:18:47 | 0:24:36 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:24:36 | 1 | |
21 | |||||||||||
1:15:00 | Mixed 2x | ||||||||||
276 | Sarasota Scullers B | S. Lord | 0:07:43 | 0:31:36 | 0:23:53 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:53 | 1 | |
275 | Sarasota Scullers A | G. Ors | 0:07:18 | 0:31:18 | 0:24:00 | 0:00:10 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:24:10 | 2 | |
22 | |||||||||||
1:25:00 | Womens 4+ | ||||||||||
280 | Sarasota Scullers A | S. Glass | 0:17:40 | 0:39:44 | 0:22:04 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:22:04 | 1 | |
279 | Gainesville Area Rowing A | 0:17:17 | 0:40:28 | 0:23:11 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:11 | 2 | ||
282 | Gainesville Area Rowing B | 0:18:37 | 0:42:11 | 0:23:34 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:34 | 3 | ||
281 | Westminster Academy A | L. Appleby | 0:18:10 | 0:43:04 | 0:24:54 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:24:54 | 4 | |
23 | |||||||||||
1:45:00 | Womens Ltwt 4+ | ||||||||||
287 | Sarasota Scullers A | A. Martell | 0:21:52 | 0:45:42 | 0:23:50 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:50 | 1 | |
Start Time | Bow Nr | Event / Organization | Rower | Start Time | Finish Time | Raw Time | Penalty | Penalty | Penalty | Adjusted Time | Place |
24 | |||||||||||
Women's Novice 4+ | |||||||||||
292 | Gainesville Area Rowing A | J. Tomlinson | 0:42:19 | 1:06:41 | 0:24:22 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:24:22 | 1 | |
290 | Sarasota Scullers A | S. Bouman | 0:41:21 | 1:06:38 | 0:25:17 | 0:00:30 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:25:47 | 2 | |
293 | Gainesville Area Rowing B | C. Pennypacker | 0:42:45 | 1:10:17 | 0:27:32 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:27:32 | 3 | |
291 | Westminster Academy A | A. Fershtman | 0:41:59 | 1:12:26 | 0:30:27 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:30:27 | 4 | |
294 | Maclay School A | A. Clark | 0:43:31 | 1:14:06 | 0:30:35 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:30:35 | EXH | |
25 | |||||||||||
2:15:00 | Mens 8+ | ||||||||||
304 | Orlando Area Rowing Society C | 0:12:45 | 0:30:22 | 0:17:37 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:17:37 | 1 | ||
299 | Plant High Rowing Association A | P. Eastridge | 0:13:17 | 0:31:33 | 0:18:16 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:18:16 | 2 | |
297 | Belen Jesuit Prep. School A | A. Bandin | 0:10:22 | 0:28:43 | 0:18:21 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:18:21 | 3 | |
300 | Gainesville Area Rowing A | 0:10:56 | 0:29:27 | 0:18:31 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:18:31 | 4 | ||
301 | Orlando Area Rowing Society B | M. Finnell | 0:11:25 | 0:29:57 | 0:18:32 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:18:32 | 5 | |
302 | Belen Jesuit Prep. School B | S. Koch | 0:11:52 | 0:31:10 | 0:19:18 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:19:18 | 6 | |
303 | Gainesville Area Rowing B | 0:12:21 | 0:32:32 | 0:20:11 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:11 | 7 | ||
305 | Belen Jesuit Prep. School C | 0:14:13 | 0:37:37 | 0:23:24 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:23:24 | 8 | ||
298 | Orlando Area Rowing Society A | P. Austin | NS | NS | NS | NS | |||||
306 | |||||||||||
26 | |||||||||||
2:20:00 | Mens Ltwt 8+ | ||||||||||
308 | C. Silan | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | |||||
27 | |||||||||||
2:35:00 | Mens Novice 8+ | ||||||||||
313 | Gainesville Area Rowing A | C. Avila | 0:28:00 | 0:48:11 | 0:20:11 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:20:11 | 1 | |
311 | Plant High Rowing Association A | P. Stroke | 0:26:57 | 0:47:59 | 0:21:02 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:02 | 2 | |
312 | Sarasota Scullers A | B. Hausherr | 0:27:23 | 0:48:22 | 0:20:59 | 0:00:10 | 0:00:00 | 0:00:00 | 0:21:09 | 3 | |
314 | P. Stroke | ||||||||||