row2k results:
Club: Georgia Games
July 17, 2004; Lake Lanier GA
Thanks to John Ferriss.
Results
Event #
Time
Title
Lane 0
Lane 1
Lane 2
Lane 3
Lane 4
Lane 5
Lane 6
Lane 7
1
Mstrs Women's 2x (A/B)
age / hcp
raw time
adjusted time
8:00
Mstrs Women's 2x
LLRC Forster
LLRC Griffith
age / hcp
46/1.6
44/0
raw time
03:59.2
04:20.2
adjusted time
03:57.6
04:20.2
Junior Women's 2x
CJR. Berg
CJR. Crouse
CJR. Norred
time
04:19.2
04:53.2
05:16.2
2
8:10
Open Men's 8
time
Junior Men's 8
CJR. Corn
AYDC. Jansson
time
03:08.2
03:04.6
3
Novice Women's 4+
time
4
8:20
Novice Men's 4+
Ga.State Quarles
AuJRC. Packard
time
04:52.9
03:40.5
Mstr Men's 4+
LLRC. Spengler
ARC. Weiss
age / hcp
52/ 11.3
37/ 0
raw time
RERACE
RERACE
adjusted time
5
8:30
Open Men's 1x
AuJRC. Doak
BBYRC Boehn
LLRC Forster
LRC. Connors
AuRC. Young
AuJR.Townsend
Flight 1 time
03:54.0
SCRATCH
04:04.4
03:41.0
03:57.9
03:51.2
Flight 2
LLRC. Delgado
LRC. Kinsman
time
04:47.0
04:02.0
6
8:37
Open Men's 2-
AuJRC. Packard
ARC. Esterhuzien
LLRC Richards
time
SCRATCH
04:06.7
03:54.6
7
8:45
Open Women's 8
Ga. State Debban
ARC Brown
time
03:43.9
03:34.5
Junior Women's 8
CJR. Hoff
AYDC Johnson
time
03:50.9
03:22.6
Master Women's 8
ARC Glover
ARC. Johnson
age / hcp
35/0
45 / 5.2
raw time
03:53.5
03:48.6
adjusted time
03:53.5
03:43.4
8
8:52
Novice Mixed 4+
LLRC. Stewart
time
04:36.2
Smith
Open Mixed 4+
AYDC
CJR. Durall
CJR. Doyle
time
03:03.6
03:05.1
03:27.3
Masters Mixed 4+
LLRC. Hynes
AuRC. Rowland
ARC/Lasher
age / hcp
50/10.3
40/2.6
33/0
raw time
03:43.2
03:34.3
03:21.6
adjusted time
03:32.9
03:31.7
03:21.6
9
9:00
Novice Men's 2x
time
Junior Men's 2x
CJR. Corn
CJR. Felton
time
03:42.7
04:10.9
10
Open Women's 2-
time
11
9:07
Junior Men's 4+
CJR. Durall
AYDC Steinmann
AYDC Pasarello
time
03:37.5
03:24.9
03:33.1
12
9:15
Novice Women's 1x
CJR. K Crouse
LLRC Adams
CJR A Crouse
time
SCRATCH
04:19.0
SCRATCH
Junior Women's 1x
CJR. Hoff
CJR. Morgan
time
04:37.2
04:32.9
13
9:22
Open Women's 1x
ARC-M
CJR. Gardner
LLRC. Richards
ARC. Yusin
LLRC. Gallegos
ARC Brown
time
04:32.8
SCRATCH
04:03.3
04:38.1
04:46.6
04:26.1
Rec Women's 1x
time
9:25
Mstrs Wmen 1x (A -C)
age / hcp
raw time
adjusted time
Masters Women's 1x ( D )
LLRC Forster
LLRC Griffith
age / hcp
43/5.5
38/2.1
raw time
04:21.9
04:14.5
04:16.4
04:12.4
14
Rec. Men's 1x
time
15
9:30
Open Men's 2x
AuJRC. Doak
AuRC. Gunter
AuJRC Disk
time
03:30.3
03:33.2
04:01.8
9:37
MastersMen's2x(C-D)
LLRC. Layer
ARC. Esterhuizen
LLRC. Spengler
ARC. Radev
ARC. Meares
age / hcp
54 / 5.2
50 / .9
51 / 1.9
49 / 0
53 / 4.1
raw time
04:09.7
03:29.4
03:43.7
03:29.0
SCRATCH
adjusted time
04:04.5
03:28.5
03:41.8
03:29.0
9:45
MastersMens2x(E-F)
LLRC. Delgado
ARC. Romeyn
LRC. Brodsky
age / hcp
58 / 1.4
57 / 0
63 / 7.6
raw time
04:12.5
04:04.7
04:09.9
adjusted time
04:11.1
04:04.7
04:02.3
16
9:52
Masters Mixed 8
CJR Gardner
ARC.
LLRC. Hynes
ARC. Abbelana
age / hcp
OPEN
36 / 0
49 / 8.1
43 / 3.5
raw time
SCRATCH
03:25.6
04:15.6
03:35.7
adjusted time
03:25.6
04:07.5
03:32.2
17
10:00
Junior Women's 4
CJR. Hoff (A)
AYDC Veeneman
CJR. Norred (B)
AYDC Garver
time
04:17.0
03:43.0
04:35.9
03:39.0
10:10
Open Women's 4
Ga.State Debban
ARC. Lundstrom
Ga.State Reuter
AuRC Skibo (Mstr Crew)
time
03:57.9
04:14.4
SCRATCH
04:44.0
18
Novice Women's 8
time
19
10:15
Open Men's 4+
time
20
10:22
Open Women's 2x
LLRC
CJR. Robinson
ARC. Niemann
LLRC. Gallegos
ARC. McCullough
AuRC. Clarke
LLRC Adams
time
03:56.1
04:34.5
04:10.3
04:29.6
04:40.4
04:14.0
03:53.1
Forster
10:30
Novice Women's 2x
CJR. Jolley
LLRC Harris
time
05:14.2
07:59.6
Novice Mixed 2x
CJR. Wilson (A)
CJR. Felton (B)
LLRC Smith
time
SCRATCH
04:13.4
10:03.7
21
Novice Men's 8
time
Masters Men's 8
age / hcp
raw time
adjusted time
22
Open Mixed 8
time
23
Masters Women's 4+
age / hcp
raw time
24
10:52
Novice Men's 1x
CJR. Beairsto (A)
LLRC. Farr
AuJRC. Disk
CJR. Felton (B)
LLRC.Martiniere
time
04:46.7
04:47.9
04:05.3
04:55.1
05:12.8
25
Junior Men's 1x
CJR. Keegan
LLRC Riley
time
04:28.6
04:49.5
26
11:07
Mster Men's 1x (A-C)
AuRC. Young
LRC. Connors
ARC. Gallagher
BBYRC Boehn
LLRC Forster
age / hcp
42 / 5.6
45 / 8.1
47 / 10.0
27 / 0
48 / 11.0
raw time
04:01.5
03:38.8
04:03.8
03:47.6
04:10.8
03:55.9
03:30.7
03:53.8
03:47.6
03:59.8
Master Men's 1x (D - F)
ARC. Burgener
LRC. Kinsman
LLRC. Ewing
age / hcp
54 / 2.6
52 / 0
61 / 13.3
raw time
03:56.4
04:03.0
05:27.3
03:53.8
04:03.0
05:14.0
11:15
Master Men's 1x (C)
age / hcp
raw time
11:22
Master Men's 1x (E/F)
age / hcp
raw time
adjusted time
27a
11:30
Coxn Mixed 2x
LLRC. Mauldin
LLRC. Warford
04:02.9
04:55.5
27
11:37
Open Mixed 2x
CJR. Doyle (B)
AuJRC. Doak
CJR. Gardner (C)
AuJR.Haltermann
CJR. Corn (A)
time
04:03.8
03:52.4
03:56.2
SCRATCH
03:50.5
11:45
Masters Mixed 2x (B/C)
ARC. Maddalena
LLRC. Delgado
ARC Youtie
Ga.State Yusin
ARC Messersmith
age / hcp
34/1.1
53/14.6
45/7.0
29/0.1
27/0
raw time
04:16.8
04:17.9
03:54.1
04:14.1
03:52.0
adjusted time
04:15.7
04:03.3
03:47.1
04:14.0
03:52.0
Masters Mixed 2x (D)
age / hcp
raw time
28
11:52
Masters Mixed 4x
LLRC. Forster
AuJRC Townsend
LLRC
LLRC MM4+
ARC MM4+
age / hcp
47
"Open Men's 4+
52/11.3
37/0
raw time
03:43.0
03:25.9
04:04.1
03:42.6
03:33.7
adjusted time
03:31.3
03:33.7
Copyright © 1997 - 2024, row2k media