Event: Master Men (age 30-39), 2000 meters
Place Name Club Time
1 Wayde Worley Ecorse BC 7:46.5
2 Dan Fleming Unaffiliated 7:52.7
Master Women (age 30-39), 2000 meters
1 Andrea Scheid Detroit BC 7:56.7
2 Peggy Marshall Unaffiliated 9:01.3
3 Megan Loomer Detroit BC 9:24.2
Senior Women (age 40-49), 2000 meters
1 Cyndi Ives Ann Arbor RC 7:57.6
2 Margaret Perrett Ann Arbor RC 8:20.5
3 Elizabeth Armstrong Ann Arbor RC 8:37.4
4 Barbara Meerwald Detroit BC 8:40.7
5 Bobbie Crawford Detroit BC 8:41.4
Veteran Women (age 50-59), 2000 meters
1 Lori Owen Unaffiliated 8:37.9
2 Karen Clark DBC 9:01.8
3 Diane Cheklich DBC 9:05.5
4 Felice DeSautelle DBC 9:10.3
Senior Men (age 40-49), 2000 meters
1 Martin Myers Ann Arbor RC 6:39.7
2 Skip Martinko Ann Arbor RC 6:41.2
3 David Olson Ann Arbor RC 6:59.1
4 Claude Faro Ann Arbor RC 7:08.9
5 Ulf Meerwald Detroit BC 7:12.9
6 Patrick Clarke Ecorse BC 7:21.1
7 Eric Macke Ann Arbor RC 7:27.5
Veteran Men (age 50-59), 2000 meters
1 Stephen Greene Ann Arbor RC 7:00.8
2 David Crouse Ann Arbor RC 7:03.1
3 Michael Psarouthakis Ann Arbor RC 7:05.4
4 Robert Florka Ann Arbor RC 7:08.6
5 Richard Carolan Unaffiliated 7:20.8
6 Steve Kurcz Michigan RA 7:23.4
7 Mark Breeding Ann Arbor RC 7:25.3
8 Michael Wattai Detroit BC 7:31.8
9 Jim Weitzmann Detroit BC 7:39.4
10 Robert DeYoung Ann Arbor RC 7:40.2
11 Martin Bay Detroit BC 7:47.4
Ageless Men (age 60 & up) 2000 meters
Corrected for age using USRowing handicap table
1. Dennis Brescoll Detroit BC 6:25.5
2 Carl Krohn Unaffiliated 6:35.9
3 Ed Benz Detroit BC 6:52.6
4 Frank Bova Detroit BC 7:10.0
Youth Boys (age 14-19), 2000 meters
1 George Perrett Ann Arbor Pioneer HS 6:28.9
2 Daniel Suma Detroit BC 6:37.8
3 Connor Campbell Detroit BC 6:37.9
4 Gabe Schat Ann Arbor Pioneer HS 6:44.8
5 Liad Lehavy Ann Arbor Pioneer HS 6:54.8
6 Aaron Stryker Skyline HS 6:57.4
7 Chris Smith Detroit BC 6:58.0
8 Kenneth Debacker Skyline HS 7:03.1
9 Tomer Chen Ann Arbor Pioneer HS 7:12.1
10 Josh Mizak Grosse Ile HS 7:13.1
11 Blake Ebright Skyline HS 7:22.4
12 Donnie Jensen Grosse Ile HS 7:23.4
13 Andrew Almani Skyline HS 7:53.9
Youth Ltwt Boys (140 lbs.), 2000 meters
1 Ryan Lindstrom Ann Arbor Pioneer HS 7:13.3
2 Jack Hu Skyline HS 7:36.4
3 Oliver Genyk Skyline HS 7:40.7
4 Alistair Barrell Ann Arbor Pioneer HS 7:42.2
5 Iman Aslani Ann Arbor Pioneer HS 7:49.3
6 Jack Adams Grosse Ile HS 7:51.8
7 Quentin Faro Skyline HS 7:56.3
8 Shane Mitchell Grosse Ile HS 7:58.3
9 Samir Desai Skyline HS 8:00.4
Youth Ltwt Boys (150 lbs.), 2000 meters
1 Christian Nemeh Detroit BC 7:22.1
2 Noah Steinberg Skyline HS 7:22.3
3 Zach Wiese Detroit BC 7:24.4
4 Alijah Dillard Detroit BC 7:24.5
5 Lukas Eddy Skyline HS 7:25.3
6 Jack Sullivan Detroit BC 7:25.4
7 Dylan Aikens Skyline HS 7:26.6
8 Trevor Duncan Detroit BC 7:31.2
9 James Heide Detroit BC 7:35.5
10 Hunter Pfeiffer Grosse Ile HS 7:55.9
Youth Ltwt Boys (160 lbs.), 2000 meters
1 Zak Jatkowski Detroit BC 6:56.7
2 Sam Ellison Skyline HS 6:56.8
3 Andrew Seski Detroit BC 6:58.4
4 Nick Willson Detroit BC 7:04.9
5 Brendan Kennedy Ann Arbor Pioneer HS 7:05.6
6 Ethan Ames Grosse Ile HS 7:19.5
7 Lyle Antieau Grosse Ile HS 7:30.6
8 Ian Thompson Detroit BC 7:38.5
Youth Girls (age 14-19), 2000 meters
1 Marijane Brennan Detroit BC 7:23.8
2 Casey Wizner Detroit BC 7:36.0
3 Jeanette Llorens Detroit BC 7:38.8
4 Karlene McGarry Detroit BC 7:54.7
5 Lexie Hamilton Detroit BC 7:58.5
6 Claire Platt Detroit BC 8:03.0
7 Ruby Emberling Ann Arbor Pioneer HS 8:04.6
8 Paige Krohn Grosse Ile HS 8:13.4
9 Samantha Ralston Grosse Ile HS 8:14.6
10 Emily Davila Skyline HS 8:28.9
11 Maddi Hagan Skyline HS 8:33.9
12 Lucy Passmore Skyline HS 8:34.0
13 Jahri Sow Skyline HS 8:40.2
14 Ella Webb Skyline HS 8:40.2
Youth Ltwt Girls (125 lbs.), 2000 meters
1 Michelle Buitron Skyline HS 8:35.5
2 Maddie Boisvert Skyline HS 8:39.8
3 Casey Paskus Skyline HS 9:52.1
Youth Ltwt Girls (135 lbs.), 2000 meters
1 Sophia Kendall Skyline HS 7:58.4
2 Lindsay Davis-Brady Skyline HS 7:59.2
3 Maggie Sullivan Detroit BC 8:01.3
4 Meghan Shook Detroit BC 8:03.0
5 Gabriela Tucker Detroit BC 8:10.5
6. Alexis Baxter Grosse Ile HS 8:10.7
7 Emily Hughes Detroit BC 8:11.1
8 Ella Bourland Skyline HS 8:11.6
9 Anna Mordell Detroit BC 8:15.5
10 Erin Langan Skyline HS 8:17.3
11 Chloe Walker Detroit BC 8:31.1
12 Devon McKinley Detroit BC 8:46.3
13 Kaitlin Karrar Grosse Ile 9:05.7
14 Tina Lee Skyline HS 9:16.8
Youth Novice Girls, 2000 meters
1 Noelle Perry Detroit BC 7:53.4
2 Isabella Strickler Detroit BC 8:00.5
3 Paige Swegles Detroit BC 8:10.5
4 Sarah Tischbein Detroit BC 8:13.3
5 Erin Langan Detroit BC 8:17.3
6 Nicole Marek Grosse Ile HS 8:17.7
7 Hannah Davis Detroit BC 8:25.6
8 Sarah McColm Skyline HS 8:27.4
9 Asha Sanford Detroit BC 8:31.2
10 Danielle Thiesiger Skyline HS 8:35.1
11 Gianna Manchester Detroit BC 8:36.8
12 Mercedes Ramon Skyline HS 8:41.6
13 Allison O’Donnell Grosse Ile HS 8:43.0
14 Annie Boisvert Skyline HS 8:45.0
15 Catherine Brieden Detroit BC 8:56.3
16 Jumanah Colvin Skyline HS 8:59.2
17 Olivia Chapman Skyline HS 10:08.0
Youth Novice Boys, 2000 meters
1 Raymond Mattingly Detroit BC 7:30.2
2 Dylan Goitz Detroit BC 7:32.6
3 Zach Burns Skyline HS 7:35.4
4 Niko LeVigne Detroit BC 7:43.7
5 Justin Sleiwa Detroit BC 7:49.2
6 Ben Bavonese Skyline HS 7:49.7
7 Michael Landuyt Detroit BC 7:53.1
8 Ted Li Skyline HS 7:53.5
9 Stefan Teodoru Skyline HS 7:58.1
10 Uzair Shahid Detroit BC 7:59.4
11 Bennett Ross Detroit BC 8:00.5
12 Zach Goedert Skyline HS 8:08.2
13 DJ Brausch Grosse Ile HS 8:08.7
14 Noah Bavonese Skyline HS 8:13.3
15 Andrew Tian Detroit BC 8:14.5
16 Hyven Lin Detroit BC 8:22.1
17 Joe Kalmar Detroit BC 8:35.4
18 Nikhil Chaturvedi Detroit BC 8:26.6
19 Jeff Tepas Skyline HS 8:29.5
20 Nathan Ceeley Skyline HS 8:32.5
21 Matthew Lyles Grosse Ile HS 8:53.6
22 Alex Wong Detroit BC DNF
Coxswains Men (120 lbs.), 1000 meters
1 Sean Nemeh Detroit BC 3:45.2
2 Mark Strader Ann Arbor Pioneer HS 4:14.7
3 Donald Rosati Detroit BC 4:14.8
4 Jonathan Balogh Grosse Ile HS 4:18.4
5 Matthew Dimond Detroit BC 4:19.5
6 Matthew Hoying Grosse Ile HS 4:55.6
Coxswains Women (110 lbs.), 1000 meters
1 Erin Dwyer Detroit BC 4:19.2
2 Jennifer Gmeiner Detroit BC 4:23.9
3 Audrey Hass Detroit BC 4:24.9
4 Heaven Shaman Grosse Ile HS 4:38.9
5 Olivia Chapman Skyline HS 4:51.2
6 Morgan Ebright Detroit BC 5:07.3
Team Race – Men, 2000 meters (4x500)
1 Detroit BC – Sleator 5:59.1
2 Ann Arbor RC - Croose 6:10.9
3 Ann Arbor RC – Faro 6:15.4
4 Ann Arbor RC - Martinko 6:31.4
5 Detroit BC – Benz 7:10.1
Team Race – Youth Boys, 2000 meters (4x500)
1 Detroit BC – Jatkowski 5:56.4
2 Ann Arbor Pioneer HS – Perrett 5:58.7
3 Detroit BC – Willson 6:20.0
4 Skyline HS 6:21.2
5 Grosse Ile HS – Ames 6:33.0
6 Ann Arbor Pioneer HS – Chen 6:38.4
Team Race – Women, 2000 meters (4x500)
1 Ann Arbor RC – Ives 7:31.4
2 Detroit BC – Crawford 8:01.7
Team Race – Youth Girls, 2000 meters (4x500)
1 Detroit BC – Brennan 6:54.5
2 Detroit BC – Sullivan 7:31.2
3 Grosse Ile HS – Krohn 7:31.8
4 Skyline HS 7:32.2
5 Ann Arbor Pioneer HS – Ordani 7:40.4 |