row2k


Support row2k!
Advertiser Index

Masters: Southeast Masters Regionals
June 23, 2012; Georgia
Thanks to Nixon Butt.

Results
Saturday 6/23       2012 Southeast Regional Championship Regatta          
EVENT TIME   Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
                   
F1       Asheville (C ) Atlanta (D) Jax'vlle (E) Asheville (C )    
M Mast 2-  7:00a     Nash Wolff Whitbeck Rheney    
C-E Final Raw Time   03:37.8 03:38.2 03:41.6 03:38.9    
    HCP    00:12.1 00:18.2 00:24.0 00:11.0    
    Adj. Time 00:00.0 03:25.7 03:20.0 03:17.6 03:27.9 00:00.0 00:00.0
    Place   3 2 1 4    
                   
H 1     Jennings Sanders Goode King deKoekkoek Montes Loeffler
M Open 1X 7:10a   Atlanta Nashville Atlanta Stanton Atlanta Rowmiami Atlanta
1-3 to final Heat 1 Time 07:32.1 07:48.8 07:26.5 07:52.6 07:34.8 07:45.7 07:43.6
2000m   Place 2 6 1 7 3 5 4
                   
H 2     Judah Erickson Rusiecki Benson Bruegger Watters Carr
M Open 1X 7:20a   Atlanta Asheville Atlanta Atlanta Palmetto Atlanta Atlanta
1-3 to final Heat 2 Time 07:41.1 07:53.8 07:50.2 07:48.2 08:58.9 08:00.2 08:18.1
2000m   Place 1 4 3 2 7 5 6
                   
H 3     Hudnall Recter Kantak Podwojski M. Wothe Christel  
W JR 1X 7:30a   Atlanta Augusta Atlanta Atlanta Jax'ville Atlanta  
1-3 to final Heat 1 Time 09:05.1 10:08.4 09:20.4 09:04.4 09:04.2 09:01.9  
2000m   Place 4 6 5 3 2 1  
                   
H 4     Parker I. Wothe Kish Costello Wilson    
W JR 1X 7:40a   Atlanta Jax'ville Atlanta Treas. Coast Atlanta    
1-3 to final Heat 2 Time 08:51.9 10:00.9 08:51.7 09:09.2 09:30.3    
    Place 2 5 1 3 4    
                   
H5 7:50a   Stieve Laney Bowman-Jones Jones      
W Open 1X     Augusta Atlanta Atlanta Atlanta      
1-3 to final Heat 1 Time 08:43.1 08:43.6 09:06.8 08:49.7      
    Place 1 2 4 3      
                   
H6       Maibusch Maxwell Bardi Bray    
W Open 1X 8:00a     Augusta Atlanta Unaff. Atlanta    
1-3 to final Heat 2 Time   08:36.4 08:53.7 09:11.5 09:08.0    
    Place   1 2 4 3    
                   
F 2-1       Jax'ville Atlanta Jax'ville      
W Mast. 4+ 8:10a     Rayburg Soelberg Quinn      
A   Time   04:00.2 04:14.3 04:25.5      
    Place   1 2 3      
                   
                   
EVENT TIME   Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
                   
F 2-2     At;amta (B) Catawba (C ) Atlanta (C )   Augusta (E) Lanier (E)  
W Mast. 4+ 8:20a   Brown Teaff Price   Teborek Spengler  
B-C, E   Raw Time 04:06.8 04:27.3 04:20.7   04:58.9 04:33.5  
    HCP 00:04.2 00:07.0 00:07.8   00:00.0 00:00.0  
    Adj. Time 04:02.6 04:20.3 04:12.9 00:00.0 04:58.9 04:33.5 00:00.0
    Place 1 3 2   2 1  
                   
F 2-3 8:30a   Oak Ridge Tallahassee Oak Ridge Rocket City Oak Ridge Cape Fear  
W Mast. 4+     Clark Falconer Sill Jones Bird Breiner  
D   Time 04:46.6 04:24.4 04:50.6 04:13.5 05:28.9 04:43.8  
    Place 00:00.0 2 5 1 6 3  
                   
F 3- 1 8:40a   Burgener (F) Ratajcyk(F) Spengler(F) Wright (G) Kletcatsky (H) Justticz(J)  
M Mast 1X     Atlanta Jax'ville Lanier Lightwave NYAC Lanier  
F, G-J   Raw Time 04:19.6 04:14.4 04:35.2 04:06.7 04:13.8 04:58.3  
    HCP 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:36.1 00:48.4 01:12.9  
    Time 04:19.6 04:14.4 04:35.2 03:30.6 03:25.4 03:45.4  
    Place 2 1 3 2 1 3  
                   
F 3- 2 8:50a   Rivero Montero Browder Caldwell Power Brown  
M Mast 1X     Stanton Miami Beach Atlanta Augusta Halifax Jax'ville  
C   Time 03:48.3 no show 03:43.5 04:12.3 04:20.7 04:04.1  
    Place 2   1 4 5 3  
                   
F 3-3 9:00a     Montes Cason Staley      
M Mast 1X       Rowmiami Atlanta Halifax      
A   Time   03:59.0 04:30.5 04:07.1      
    Place   1 3 2      
                   
F 3- 4 9:10a   Sami Sanders Mason King      
M Mast 1X     Atlanta Nashville Atlanta Stanton      
B   Time 04:35.8 03:57.4 04:21.6 03:51.8      
    Place 4 2 3 1      
                   
F 3-5 9:20a   Rizzo deKoekkoek Greer Uhrich Jones    
M Mast 1X     Jax'ville Atlanta Halifax Unaff Unaff    
D   Time 04:41.7 scratch 04:11.6 04:15.4 04:27.9    
    Place 4   1 2 3    
                   
F 3-6 9:30a   Robinson Walthall D'Italia Kannapell Sharrow Brand  
M Mast 1X     Rocket City Catawba Unaff Lanier Lightwave Miami Beach Nashville
E   Time 04:19.8 04:45.1 04:19.0 04:23.6 04:34.4 04:13.3 scratch
    Place 3 6 2 4 5 1  
                   
EVENT TIME   Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
                   
F 4 9:40a     Castro   Nagle      
M Novice 1X       Atlanta   Nashville      
1000m   Time   04:38.4   05:04.5      
    Place   1   2      
                   
F 5 9:50a                
W Mast Lt 2X                  
D   Raw Time              
    HCP              
    Adj. Time 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0  
    Place              
                   
F 7 10:00a   Asheville(D) Atlanta (D) Jax'ville (C ) Nashville (C ) Oak Ridge (C )    
M Mast 8     Pentchev deKoekkoek Squires Franklin Garland    
C-D   Raw Time 03:33.6 03:18.9 03:23.0 03:48.6 03:43.8    
    HCP 00:10.6 00:11.5 00:05.1 00:09.7 00:08.8    
    Adj. Time  03:23.0 03:07.4 03:17.9 03:38.9 03:35.0 00:00.0  
    Place 3 1 2 5 4    
                   
F 14 10:30a   Jones Maxwell Stieve Maibusch Laney Bray  
W Open 1X     Atlanta Atlanta Augusta Augusta Atlanta Atlanta  
From Heats   Time 08:45.7 09:08.4 08:36.3 08:42.1 08:39.5 09:28.1  
2000m   Place 4 5 1 3 2 6  
                   
F 6     deKoekkoek Benson Goode Judah Jennings Rusiecki  
M Open 1X 10:40a   Atlanta Atlanta Atlanta Atlanta Atlanta Atlanta  
From Heats   Time 07:55.3 08:14.7 07:51.3 07:45.7 07:48.9 08:21.9  
2000m   Place 4 5 3 1 2 6  
                   
F 12 10:50a   Podwojski Parker Christel Kish M. Wothe Costello  
W Jr 1X     Atlanta Atlanta Atlanta Atlanta Jax'ville Treas. Coast  
2000m   Time 09:39.2 09:06.6 09:43.0 09:10.9 09:42.5 09:38.4  
    Place 4 1 6 2 5 3  
                   
F 8 11:00a   Ketelle (A) Stieve (A) Power (C ) Dennis (C ) Peterson (D) Winters (D)  
W Mast 1X     Nashville Augusta Halifax Lightwave Augusta Rocket City  
A-B, C, D   Raw Time 04:21.3 04:13.8 04:29.4 04:51.7 04:28.6 04:37.1  
    HCP 00:00.0 00:02.5          
    Adj. Time 04:21.3 04:11.3 04:29.4 04:51.7 04:28.6 04:37.1 00:00.0
    Place 2 1 1 2 1 2  
                   
                   
                   
                   
EVENT TIME   Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
                   
F 11- 1 11:10a   Jax'ville (A) Atlanta (B) Oak Ridge (C ) Halifax (C ) Asheville (C )    
M Mast. 4+     Wasilewski Kic Garland Makowski  Pentchev    
A-C   Raw Time 03:37.4 03:56.3 03:48.9 03:49.1 03:38.1    
    HCP 00:00.4 00:01.8 00:08.6 00:08.6 00:08.6    
    Adj. Time 03:37.0 03:54.5 03:40.3 03:40.5 03:29.5 00:00.0  
    Place 2 5 3 4 1    
                   
F 11- 2 11:20a   Oak Ridge (D) Tallahassee E Jax'ville (E) Atlanta (E) Catawba (E) Lanier (F) Lightwave
M Mast 4+     Altobelli van de Burgt Whitbeck Wolff Phillips Spengler Sharrow
D-F   Raw Time 04:31.1 03:45.8 03:48.9 03:43.3 03:47.0 04:12.3 03:59.9
M Mast. Lt 2X   HCP 00:11.4 00:18.2 00:18.2 00:18.2 00:16.9 00:28.0  
F   Adj. Time 04:19.7 03:27.6 03:30.7 03:25.1 03:30.1 03:44.3  
    Place 6 2 4 1 3 5 1
                   
F 13 11:30a   Lanier (E) Oak Ridge (D) Atlanta (D) Atlanta (B) Augusta (C ) Jax'ville (B) Nashville (C )
W Mast. 8     Millard Lambert Price Brown Peterson Quinn Ketelle
B-C, D-E   Raw Time 04:18.8 04:18.6 04:05.3 03:39.5 03:58.1 03:57.6 03:48.4
    HCP 00:19.2 00:13.5 00:12.5 00:02.9 00:05.1 00:02.4 00:05.1
    Adj. Time 03:59.6 04:05.1 03:52.8 03:36.6 03:53.0 03:55.2 03:43.3
    Place 2 3 1 1 3 4 2
                   
F 15 11:50a                
M Mast. Lt 2X                  
F   Raw Time              
    HCP              
    Adj. time 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0 00:00.0
                   
F 17 12:10p   Bragg Williams Fahrion Weeks Bruegger Devine Bean
M Jr 1X     Atlanta Atlanta Augusta Atlanta  Palmetto Atlanta Atlanta
2000m   Time 08:29.8 08:39.0 08:33.5 09:02.2 09:31.4 09:46.2 08:36.2
    Place 1 4 2 5 6 7 3
                   
F 16-1 12:20p   Tallahassee Oak Ridge Nashville Asheville Atlanta Jax'ville Catawba
Mx Mast 8     Peterson Altobelli Franklin Pentchev Wolff Whitbeck Phillips
D   Time 03:43.6 04:45.2 04:01.4 03:53.4 03:37.8 03:54.2 03:46.9
    Place 2 7 6 4 1 5 3
                   
F 16-2 12:30p   Atlanta (A) Jax'ville(A) Nashville(B) Augusta (C )      
Mx Mast 8     Kic Stennett Ketelle Jannik      
A-C   Raw Time 03:35.4 03:27.3 03:37.6 03:51.9      
    HCP 00:01.3 00:00.1 00:03.4 00:05.8      
    Adj. Time 03:34.1 03:27.2 03:34.2 03:46.1 00:00.0 00:00.0  
    Place 2 1 3 4      
                   
EVENT TIME   Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7
                   
F 18     Lightwave Halifax Lightwave Asheville Lgtwve/Tr C    
Mx Family 2X 12:40p   West (D) Power Dennis Nash-Hampe Sharrow    
1000m   Time 04:00.0 03:42.5 04:04.7 03:54.6 03:50.8    
W Mast Lt 2X   Place 1 1 4 3 2    
D                  
F 19-1 1:10p     Atlanta (A) Jax'ville (A) Jax'ville (A) Oak Ridge (C )    
Mx Mast 4+       Mann Stennett Anderson Worth    
A-C   Raw Time   03:49.9 04:13.8 03:47.6 04:13.0    
    HCP   00:00.0 00:00.4 00:00.0 00:08.6    
    Adj. Time 00:00.0 03:49.9 04:13.4 03:47.6 04:04.4 00:00.0  
    Place   2 4 1 3    
                   
F 19-2 1:20p   Catawba (E) Oak Ridge (D) Rocket City (D) Halifax (D) Catawba (D) Lanier (E)  
Mx Mast 4+     Teaff Garland Robinson Makowski Durand Kannapell  
D-E   Raw Time 04:32.6 04:37.7 04:15.8 04:18.9 04:27.5 04:30.9  
    HCP 00:20.8 00:14.6 00:15.8 00:11.4 00:13.5 00:18.2  
    Adj. Time 04:11.8 04:23.1 04:00.0 04:07.5 04:14.0 04:12.7  
    Place 3 6 1 2 5 4  
 
Email this Result  Print this Result 

back to row2k Results

Contact row2k

FOLLOW US
LEGAL
Copyright © 1997-2014
row2k media
All Rights Reserved.
Privacy Policy