BIG
Hosted by MaClay Crew
Final Results
Event Number: |
1 |
Event Name: |
HS Freshman Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
08:18.0 |
2000 |
S. Phillips TAC |
2:04.5 |
|
2 |
08:26.3 |
2000 |
M. Gould MAC |
2:06.6 |
|
3 |
08:29.9 |
2000 |
G. Tuveson TAC |
2:07.5 |
|
4 |
08:33.5 |
2000 |
A. Franklin TAC |
2:08.4 |
|
5 |
08:53.6 |
2000 |
K. Essig TAC |
2:13.4 |
|
6 |
08:56.2 |
2000 |
J. Holifield TAC |
2:14.0 |
|
7 |
09:00.5 |
2000 |
K. Dennie MAC |
2:15.1 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
2 |
Event Name: |
HS Freshman Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:07.0 |
2000 |
J. Hadar TAC 14 |
1:46.7 |
|
2 |
07:13.4 |
2000 |
C. Jones TAC 14 |
1:48.4 |
|
3 |
07:17.8 |
2000 |
L. Brown TAC 15 |
1:49.4 |
|
4 |
07:31.2 |
2000 |
D. Healy TAC 14 |
1:52.8 |
|
5 |
08:03.2 |
2000 |
B. Hutto TAC 14 |
2:00.8 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
3 |
Event Name: |
HS Novice LTWT Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
08:46.2 |
2000 |
L. Abellera TAC 16 |
2:11.6 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
4 |
Event Name: |
HS Novice LTWT Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:51.7 |
2000 |
A. Gaitros TAC 15 |
1:57.9 |
|
2 |
07:52.3 |
2000 |
K. Nicholas TAC 15 |
1:58.1 |
|
3 |
07:56.9 |
2000 |
M. Stroffolino TAC 14 |
1:59.2 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
5 |
Event Name: |
HS LTWT Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:59.4 |
2000 |
O. Trowers TAC 17 |
1:59.8 |
|
2 |
08:03.1 |
2000 |
D. Carroll |
2:00.8 |
|
3 |
08:26.0 |
2000 |
K. Cornwell TAC |
2:06.5 |
|
4 |
08:43.1 |
2000 |
A. Lewis TAC 17 |
2:10.8 |
|
5 |
08:46.3 |
2000 |
K. Reese TAC 16 |
2:11.6 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
6 |
Event Name: |
HS LTWT Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
06:52.1 |
2000 |
M. MacNamara LEO |
1:43.0 |
|
2 |
06:58.4 |
2000 |
M. Proctor LEO |
1:44.6 |
|
3 |
07:07.0 |
2000 |
A. Corsmeier TAC 15 |
1:46.8 |
|
4 |
07:09.2 |
2000 |
Z. Mincy LEO |
1:47.3 |
|
5 |
07:22.5 |
2000 |
W. Wannell LEO |
1:50.6 |
|
6 |
07:30.5 |
2000 |
M. Webb MAC 16 |
1:52.6 |
|
7 |
07:36.2 |
2000 |
J. Wooden TAC 17 |
1:54.0 |
|
8 |
07:41.0 |
2000 |
B. Derstine TAC 16 |
1:55.3 |
|
9 |
07:54.0 |
2000 |
C. Howcroft TAC 17 |
1:58.5 |
|
10 |
08:10.1 |
2000 |
|
2:02.5 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
8 |
Event Name: |
HS Novice Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:08.5 |
2000 |
K. Mager TAC 16 |
1:47.1 |
|
2 |
07:58.6 |
2000 |
G.Sharon TAC 15 |
1:59.7 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
9 |
Event Name: |
HS Varsity Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:46.2 |
2000 |
K. Liston EPI 17 |
1:56.6 |
|
2 |
07:51.9 |
2000 |
S. Sawieki LEO |
1:58.0 |
|
3 |
07:57.0 |
2000 |
B. Schneider EPI 16 |
1:59.2 |
|
4 |
07:57.4 |
2000 |
M. Davis EPI 17 |
1:59.3 |
|
5 |
08:03.2 |
2000 |
L. Wells TAC 18 |
2:00.8 |
|
6 |
08:07.6 |
2000 |
K. Liane EPI 18 |
2:01.9 |
|
7 |
08:20.8 |
2000 |
L. Johnston EPI 17 |
2:05.2 |
|
8 |
08:26.4 |
2000 |
L. Johnston TAC 18 |
2:06.6 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
10 |
Event Name: |
HS Heat 1 Varsity Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
06:27.1 |
2000 |
H. Bloom LEO |
01:36.8 |
|
2 |
06:47.3 |
2000 |
Z. Rodenbough TAC |
01:41.8 |
|
3 |
07:09.3 |
2000 |
W. Clark MAC |
01:47.3 |
|
4 |
07:10.0 |
2000 |
M. Theloe TAC |
01:47.5 |
|
5 |
07:32.3 |
2000 |
G. Langford MAC |
01:53.1 |
|
6 |
DNF |
2000 |
J. Tribley LEO |
N/A |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
10 |
Event Name: |
HS Heat 2 Varsity Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
06:28.9 |
2000 |
K. Devries TAC |
1:37.2 |
|
2 |
06:57.3 |
2000 |
E. Kuester TAC |
1:44.3 |
|
3 |
06:59.5 |
2000 |
J. Devust LEO |
1:44.9 |
|
4 |
07:11.9 |
2000 |
J. Berberich LEO |
1:48.0 |
|
5 |
07:12.3 |
2000 |
J. Johnson TAC |
1:48.1 |
|
6 |
07:33.0 |
2000 |
H. Dickeson MAC |
1:53.2 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
11 |
Event Name: |
HS Women 13-18 Cox |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
02:05.6 |
500 |
B. Doster TAC 16 |
2:05.6 |
|
2 |
02:15.2 |
500 |
L. Smith TAC |
2:15.2 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
12 |
Event Name: |
HS Men 13-18 Cox |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
01:46.1 |
500 |
R. Clary TAC 17 |
1:46.1 |
|
2 |
01:57.0 |
500 |
R. Waters TAC 15 |
1:57.0 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
13 |
Event Name: |
HS Women Relay |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:28.9 |
2000 |
LEO A |
1:52.2 |
|
2 |
07:30.4 |
2000 |
TAC A |
1:52.6 |
|
3 |
07:45.3 |
2000 |
TAC C |
1:56.3 |
|
4 |
08:12.9 |
2000 |
TAC B |
2:03.2 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
14 |
Event Name: |
HS Men Relay |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
06:12.6 |
2000 |
TAC E |
1:33.1 |
|
2 |
06:40.1 |
2000 |
MAC A |
1:40.0 |
|
3 |
06:40.8 |
2000 |
TAC D |
1:40.2 |
|
4 |
06:47.3 |
2000 |
TAC C |
1:41.8 |
|
5 |
07:01.3 |
2000 |
TAC A |
1:45.3 |
|
6 |
07:26.2 |
2000 |
TAC B |
1:51.6 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
15 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
08:07.8 |
2000 |
Y. Carthy UF |
2:01.9 |
|
2 |
08:26.5 |
2000 |
S. Long FSU 21 |
2:06.6 |
|
3 |
08:39.5 |
2000 |
P. Smires FSU |
2:09.9 |
|
4 |
08:45.5 |
2000 |
L. Orabona FSU 19 |
2:11.4 |
|
5 |
08:54.0 |
2000 |
A. Johnson UF |
2:13.5 |
|
6 |
09:16.6 |
2000 |
L. Kahle FSU 18 |
2:19.1 |
|
7 |
09:29.3 |
2000 |
M. Seaman FSU 18 |
2:22.3 |
|
8 |
09:31.8 |
2000 |
J. Cannon FSU 19 |
2:22.9 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
16 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:25.1 |
2000 |
J. Fung UF 18 |
1:51.3 |
|
2 |
07:33.3 |
2000 |
S. Ponce UF 18 |
1:53.3 |
|
3 |
07:35.9 |
2000 |
C. Sy UF 18 |
1:54.0 |
|
4 |
08:01.1 |
2000 |
A. Vargas FSU |
2:00.3 |
|
5 |
08:10.5 |
2000 |
J. Mangel FSU |
2:02.6 |
|
6 |
08:12.0 |
2000 |
A. Griffith FSU |
2:03.0 |
|
7 |
08:14.0 |
2000 |
A. Cacciamani FSU |
2:03.5 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
17 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:55.3 |
2000 |
A |
Weedall FSU 20 |
|
2 |
08:02.7 |
2000 |
A. Perryman UF 18 |
2:00.7 |
|
3 |
08:21.5 |
2000 |
J. Gagnon FSU 19 |
2:05.4 |
|
4 |
08:24.3 |
2000 |
S. Guerrero FSU 25 |
2:06.1 |
|
5 |
08:35.9 |
2000 |
E. Johnson UF 18 |
2:09.0 |
|
6 |
08:42.0 |
2000 |
J. Messina FSU 19 |
2:10.5 |
|
7 |
08:48.1 |
2000 |
C. El-Far FSU 19 |
2:12.0 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
18 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
06:52.4 |
2000 |
A. Sooley UF |
1:43.1 |
|
2 |
07:10.4 |
2000 |
M. Rodriguez FSU |
1:47.6 |
|
3 |
07:19.9 |
2000 |
J. Levy UF |
1:50.0 |
|
4 |
07:31.5 |
2000 |
J. Jarregvi FSU |
1:52.9 |
|
5 |
07:32.9 |
2000 |
B. Khodr FSU |
1:53.2 |
|
6 |
07:46.5 |
2000 |
C. Gunn FSU 19 |
1:56.6 |
|
7 |
07:52.0 |
2000 |
R. Reyes FSU 19 |
1:58.0 |
|
8 |
08:02.2 |
2000 |
E. Hemmingsen FSU |
2:00.5 |
|
9 |
08:23.6 |
2000 |
A. Priestas FSU |
2:05.9 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
19 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:48.1 |
2000 |
H. Geller FSU 22 |
1:57.0 |
|
2 |
08:12.0 |
2000 |
J. Sinto UF 20 |
2:03.0 |
|
3 |
08:28.3 |
2000 |
C. Laberge UF 19 |
2:07.1 |
|
4 |
08:35.2 |
2000 |
W. Berezo UF |
2:08.8 |
|
5 |
09:00.9 |
2000 |
Kerri Riva UF 19 |
2:15.2 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
20 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:17.0 |
2000 |
Y. Peress FSU 21 |
1:49.2 |
|
2 |
07:45.2 |
2000 |
T. Porter UF |
1:56.3 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
21 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
01:41.7 |
500 |
D. Caldes UF |
1:41.7 |
|
2 |
02:11.4 |
500 |
C. Coble FSU 18 |
2:11.4 |
|
3 |
02:12.7 |
500 |
S. Velinsky FSU 20 |
2:12.7 |
|
4 |
02:25.4 |
500 |
B. Gallagher FSU 19 |
2:25.4 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
23 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
07:20.6 |
2000 |
FSU A |
1:50.2 |
|
2 |
07:32.0 |
2000 |
UF B |
1:53.0 |
|
3 |
07:43.9 |
2000 |
UF A |
1:56.0 |
|
4 |
07:58.5 |
2000 |
FSU B |
1:59.6 |
|
5 |
08:15.8 |
2000 |
FSU C |
2:04.0 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
24 |
Event Name: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
|
1 |
06:12.1 |
2000 |
Real Ultimate Power |
1:33.0 |
|
2 |
06:12.9 |
2000 |
UFB |
1:33.2 |
|
3 |
06:42.6 |
2000 |
UF A |
1:40.6 |
|
4 |
06:46.2 |
2000 |
Return of bone Saw |
1:41.6 |
|
5 |
06:58.4 |
2000 |
Bone Saw |
1:44.6 |
|
|
|
|
|
|
|
Event Number: |
25 |
Event Name: |
Master Men's Open |
|
|
|
|
|
|
|
|
Place |
Time Rowed |
Meters Rowed |
Boat/Team Name |
Avg. Pace |
Handicap Times |
1 |
07:18.8 |
2000 |
C. Hunt |
1:49.7 |
07:16.8 |
2 |
08:13.5 |
2000 |
R. McClure |
2:03.4 |
07:36.5 |
3 |
08:39.7 |
2000 |
S. Tabb |
2:09.9 |
08:05.7 |